cropped-Aikido-Poznan_Logo_białe_tło (1)

Adres dojo:

ul. 28 czerwca 1956r nr 217/219 w Poznaniu
w budynku Wyższej Szkoły Handlu i Usług

Adres dojo:

501 069 935

Zajęcia:

poniedziałki 20:30 – 22:00
czwartki 19:00 – 20:30
środy 07:45 – 9:15,
soboty 08:30 – 10:00

CZARNY PAS POZNAŃ

Aikido Nishio

AIKIDO

Aikido jest uważane za jedną z najbardziej wysublimowanych i wyrafinowanych sztuk walki, która może służyć rozwojowi, integracji i wykorzystaniu całości sił każdego człowieka, zarówno tych fizycznych jak i duchowych.

Chociaż na pierwszy rzut oka wydawać się może jedynie unikalną metodą obrony przed dowolnym typem ataku, po bliższym przyjrzeniu się okazuje się czymś więcej niż tylko efektywną samoobroną zapożyczoną z japońskiego bujutsu (sztuk wojennych).

Staje się drogą do poszerzania możliwości ciała i umysłu, łączenia sił duchowych i fizycznych tak, aby stworzyć lepszą jednostkę ludzką. Samo słowo aikido oznacza „metodę lub drogę [do] koordynacji lub harmonizacji [ai] duchowej energii wewnętrznej [ki]”.

Aikido jest szczególną metodą walki rozwiniętą przez japońskiego mistrza Morihei Ueshiba, która opiera się na praktycznych ruchach samoobrony zaczerpniętych ze sztuki posługiwania się mieczem i włócznią, jujutsu, aikijutsu i innych starożytnych, bardziej ezoterycznych sztuk walki. Aikido jest unikalną metodą samoobrony zarówno przeciw jednemu jak i przeciw wielu napastnikom.

Aikido jako sztuka samoobrony posiada liczne walory atrakcyjne dla ludzi w każdym wieku. Udział w treningach nie wymaga bowiem żadnych specjalnych umiejętności fizycznych, ani przygotowania kondycyjnego. Pozwala natomiast zachować sprawność i dobrą kondycję do późnych lat. Osoby ćwiczące Aikido bardzo łatwo dostrzegają u siebie wzrost umiejętności i systematycznych postępów. Motywuje to do dodatkowej pracy nad sobą.

Zajęcia odbywają się na miękkim podłożu. Dzięki temu są bezpieczne i umożliwiają poznanie własnego ciała.

Aikido uczy zdecydowania, pewności siebie oraz koncentracji. Dodatkowo likwiduje stres i pozwala pozbyć się lęków towarzyszących codziennemu życiu.

Aikido nie wdraża agresji a wręcz przeciwnie – zachęca do współpracy, kształtuje umiejętności spokojnego rozwiązywania konfliktów, rozładowywania negatywnych emocji oraz asertywności, czyli obrony „własnego pola”.

Między ćwiczącymi wykształcają się więzi przyjaźni, dodatkowo wzmacniane poprzez liczne wyjazdy na staże i obozy. Sympatie te wykraczają często poza granice naszego kraju.

AKTUALNOŚCI I STAŻE

Bez kategorii
Tomasz

Arisue Sensei Seminarium

Międzynarodowe Seminarium Aikido w WSHIU Akademia Nauk Stosowanych / WSHIU University Weekendowe seminarium Aikido i laido Toho poprowadził mistrz Aikido Sesnsei Takao Arisue Przypominamy, że

Read More »

TRENINGI

Dla wygody ćwiczących zajęcia prowadzone są w dwóch grupach – w godzinach
porannych i wieczornych.

Zajęcia wieczorne:
w poniedziałki o godz. 20:30 – 22:00
w czwartki o godz. 19:00 – 20:30

Zajęcia poranne:
w środy o godz. 07:45 – 9:15,
w soboty o godz. 08:30 – 10:00


Wszystkie treningi odbywają się w dojo na ul. 28 czerwca 1956r nr 217/219 w Poznaniu
w budynku Wyższej Szkoły Handlu i Usług

ZNAJDŹ NAS