Wycieczka do Lichenia, a wynajem samochodów 9 osobowych


Ten tekst to historia o tym, jak zorganizować wraz ze znajomymi wycieczkę do Lichenia.

Trochę o mnie…

Mieszkamy w małej miejscowości, gdzie wszyscy się znają. Mam obok siebie dwie bardzo miłe sąsiadki, na które zawsze mogę liczyć. Często się odwiedzamy i doradzamy w sprawach kulinarnych. Czasem spotykamy się na ulicy i razem idziemy do domu, lub na zakupy. W naszej miejscowości ludzie zawsze sobie pomagali. Z niektórymi znam się od najmłodszych lat. Mieszkając w takim skupisku, czasem ludziom przychodzą do głowy różne pomysły.

Wycieczka do Lichenia

Artur z domu na przeciwko namawia sąsiadów na wyjazd do Lichenia. Są tu ludzie starsi, którzy bardzo chętnie się zgodzili, bo niestety z naszej parafii nie są organizowane wycieczki. Nasz kolega pomyślał, żeby zorganizować taki wyjazd, bo coraz więcej ludzi chciałoby pojechać. Nawet dowiedział się, ile kosztuje wynajem samochodów 9 osobowych z kierowcą. Na początku myśleliśmy, że to za drogi pomysł, ale po przeliczeniu wszystkich kosztów Aldona oświadczyła, że to się opłaca. Dla biedniejszych ludzi zrobiliśmy małą zbiórkę, aby też mogli pojechać. Na pewno nam nie ubędzie, a ci ludzie potrafią się odwdzięczyć i nikt nie zostanie poszkodowany.

Organizacja wycieczki

Zostało jeszcze ustalić datę wyjazdu. Każdy chciał jechać w jakieś święto, wiec musieliśmy się dostosować. W święta wynajem samochodów 9 osobowych był tylko trochę droższy niż w dzień powszedni. Starsi mieszkańcy byli zachwyceni i na tę wycieczkę i już przygotowywali się na kila dni przed wyjazdem. Organizowali sobie spotkania, na które zapraszali każdego zainteresowanego. Kilkoro z ni nich było już w tym miejscu, więc orientowali się, co tu można zobaczyć. Byłam dumna, że sąsiedzi są tak dobrze zorganizowani, pomimo że proboszcz o to nie zadbał. Wieści jednak szybko się rozchodzą, także do księdza te informacje dotarły. Nawet trochę się zawstydził i zaproponował, że od przyszłego roku zajmie się organizacją takich wycieczek i wynajmie autokar. Jak dla mnie to super. Więcej ludzi pojedzie, nie tylko do Lichenia, ale w inne ciekawe miejsca, na przykład do Częstochowy. Ludzie sami będą informować księdza gdzie będą chcieli pojechać.