Kamper wynajem idealnym pomysłem na wakacje


Okres wakacyjny rozpoczął się na dobre, a popularne miejsca turystyczne zapełniają się w ekspresowym tempie. Coraz trudniej znaleźć wolny pokój, nie wspominając o indywidualnym domku bądź apartamencie. Jest to najbardziej kłopotliwe dla osób, które nie zaplanowały urlopu z wyprzedzeniem bądź zupełnie przypadkiem dostały kilka dni wolnego, a tym samym otrzymały szansę na spędzenie wolnego czasu z rodziną, na łonie natury, regenerując się przed kolejnym trudnym okresem.

Czemu warto postawić na kamper wynajem

Idealnym rozwiązaniem w takiej sytuacji, będzie znalezienie miejsca gdzie widnieje napis
kamper wynajem„. Udając się do wskazanej firmy mamy najczęściej możliwość obejrzenia konkretnych modeli pojazdów, wyboru takiego, który odpowiada nam gabarytowo, a przede wszystkim pomieści całą rodzinę, wraz z ekwipunkiem, a niekiedy nawet psem czy kotem. Co najważniejsze w kamperze dostępna jest woda, prąd, a także kuchenka gazowa (najczęściej dwupalnikowa), łazienka, a nawet lodówka! Tak naprawdę wypożyczamy mały domek na kółkach, którym możemy przemierzać nie tylko Polskę, ale także Europę zatrzymując się gdzie tylko będziemy chcieli. Oczywiście najlepiej wybierać strzeżone parkingi, gdzie przez całą dobę ochrona pilnuje pojazdów przed lokalnymi złodziejami, jednak jedna noc na wydmach, na pewno zostanie nam na długo w pamięci.

Tak niewiele trzeba, by wyruszyć w podróż kamperem

Aby móc postawić na kamper wynajem musimy posiadać prawo jazdy kategorii B. A więc tak naprawdę większość z nas może pozwolić sobie na taki luksus wakacji. Co więcej pojazd wypożyczamy najczęściej na doby, a więc deklarując 10 dni, nie będzie problemu jeśli przedłuży nam się podróż. Wiele firm wymaga tylko odpowiedniej informacji, aby wiedzieć kiedy mogą zaplanować powrót kampera, a tym samym zarezerwować go dla innej osoby. Musimy pamiętać o odpowiednim ubezpieczeniu dla całej rodziny, a wyjeżdżając poza granice kraju również o specjalnym OC dla środka komunikacji jakim się poruszamy. Dzięki zielonej karcie będziemy spokojni podczas kolizji, a lokalna policja nie obciąży nas kosztami.