Zaćma – czy możemy jej uniknąć


Zaćma – dobrze znana choroba oczu. Najczęściej chorują na nią kobiety i osoby starsze. Czy możemy jej uniknąć?

Choroba, której nie wolno lekceważyć

Zaćma, bezwzględnie i nieuchronnie prowadzi do ślepoty. Żeby uświadomić sobie zagrożenie, tej niewinnie wyglądającej choroby, należy zdać sobie sprawę czym jest ślepota. A jest, utrudnionym kontaktem z otoczeniem, brakiem podziwiania otaczającego nas świata, dostrzegania kolorów i kształtów, podziwiania dzieci czy wnuków. A na starość, kolejnym utrudnieniem, które nas izoluje od świata. Przestajemy być samodzielni. A to dla nas, ludzi niezależnych, dumnych jest największa porażka.

Jak uniknąć zaćmy?

Więc, kiedy już wiemy jakie niedogodności nas czekają, to czy nie zachęca nas do profilaktyki? Zapobiegania a nie leczenia? Owszem, nie możemy się całkiem ustrzec. Pamiętajmy też, że zaćma może być wrodzona albo nabyta. Jednak, jeśli zaćma nas zaatakuje, możemy starać się by szybko nie postępowała. Regularne wizyty u okulisty, dadzą rezultat w postaci dłuższego czasu. Czasu na cieszenie się pięknem świata. Jeśli jednak dysponujemy gotówką, jest i wspaniała informacja. Zaćma jest wyleczalna w stu procentach, poprzez leczenie laserowe. Nie należy się tego bać. Specjalnie przygotowane do takich zabiegów ośrodki, są zaopatrzone w najbezpieczniejszy i najnowocześniejszy sprzęt. Atmosfera jest miła i bezstresowa. My odprężamy się i oddajemy w dobre ręce. W zamian odzyskujemy swój, w pełni sprawny wzrok!

Zadbaj o swój wzrok

Pamiętajmy jednak, że im dłużej zwlekamy, tym dla naszego wzroku i zdrowia gorzej. Prawie każda osoba, w podeszłym wieku ma tą chorobę. Zaćma atakuje, już zmęczone i słabsze oczy. Dlatego osoby starsze, są najbardziej narażone. Jednak odpowiednie dbanie o oczy, profilaktyka daje rezultaty. Należy tylko pilnować i chcieć. Jeśli będziemy o siebie dbać, lub zadbamy odpowiednio o naszych najbliższych, zaćma nie będzie taka straszna. Badajmy się, dbajmy o zdrowie. Lekarze nie gryzą. A kolejki, mogą skutkować ciekawymi znajomościami. Zaćma, nie będzie ogromnym problemem, jeśli sami o to zadbamy!