Sztućce – nietuzinkowy i bardzo elegancki prezent na różne okazjeSztućce to bardzo dobry pomysł na prezent. A piękne sztućce od cenionej polskiej firmy Hefra to już pomysł znakomity! Można obdarować nimi solenizanta lub jubilata. Można wręczyć je z okazji ślubu lub rocznicy. Są też doskonałym pomysłem na tzw. parapetówkę. Osoby, które wprowadzają się do nowego domu czy mieszkania z pewnością docenią taki gest. Szeroka oferta, zarówno w kwestii materiałów, z których wytworzone są sztućce, jak również ich wzorów i zdobień z pewnością pozwoli wybrać komplet idealny na każda okazję.

Jaki wybrać komplet?

Przeglądając internetowe oferty sklepów, na przykład www.hefra.pl znaleźć można komplety sześcio-, dwunasto- oraz dwudziestoczteroelementowe. Wybór zależy głównie od potrzeb osób, które chcemy obdarować oraz od zasobności portfela darczyńcy. Niewątpliwie jednak, w takim zestawie powinny znajdować się łyżki obiadowe, widelce, noże, małe łyżeczki deserowe oraz widelczyki do ciasta. Prezent można również poszerzyć o sztućce do ryb czy też sztućce serwingowe (do nakładania sałaty, mięs pieczonych, przekąsek, ciast).

Wybór tworzywa

Skład kompletu sztućców oraz ich wygląd – klasyczny lub bogato zdobiony – ma ogromne znaczenie. Ale ogromne znaczenie ma również tworzywo, z jakiego są wykonane, dlatego przy wyborze kompletu należy wziąć pod uwagę również ten aspekt. Obecnie największą popularnością cieszą się sztućce ze stali nierdzewnej – są trwałe i wytrzymałe, m.in. przez dodanie do nich niklu. Drogocennym prezentem będą z kolei ponadczasowe i zarazem luksusowe sztućce ze srebra. Pamiętać jednak należy, że podczas wybierania prezentu lepiej kierować się gustem osoby, której chcemy coś podarować, niż własnym. W te sposób unikniemy rozczarowań.